O mně

Podnikat jsem začal těsně před revolucí v 1988 a do roku 1995 jsem úspěšně prodával program pro tvorbu rozvrhu pro základní a střední školy.

V roce 1997 jsem spoluzaložil vyhledávač a portál Atlas.cz, ve kterém jsem prostřídal pozice od šéfa vývoje, přes ředitele až po člena představenstva. Prodali jsme ho v roce 2008 investiční společnosti Warburg Pincus, která Atlas.cz začlenila pod Centrum.cz.

Mezitím, od roku 2000 jsem spoluzaložil a aktivně se účastnil projektů MobilJam (mobilní marketing), Cinetik (webová zásilková půjčovna DVD, český Netflix), US startup Vizrea/Webfives (prodán Microsoftu), software house Devmasters s.r.o., cestovatelský server OnTheRoad.To, agregátor inzerátů NoveInzeraty.cz a monitoring zákaznické spokojenosti Feedbando a další.

Od roku 2013 se aktivně zajímám o inovace, turnaround management, eGovernment, opendata a efektivitu státní správy. V roce 2016 jsem vytvořil veřejně prospěšné služby HlidacSmluv.cz a HlidacEET.cz, které se později transformovali pod zastřešující HlídačStátu.cz.

Hlídač smluv získal Křišťálovou lupu 2016 jako nejlepší veřejnoprospěšný projekt roku 2016, Cenu Fondu Otakara Motejla a nejlepší Opendata aplikaci roku 2016 od Fondu Otakara Motejla, Cenu Fondu Otakara Motejla jsme obhájili o nejlepší Opendata aplikaci roku i v roce 2017 od Fondu Otakara Motejla.

Hlídač Státu získal Křišťálovou lupu 2017 jako nejlepší  projekt roku 2017, v roce 2020 se umístil na druhém místě v kategoriích Projekt roku a Obsahová inspirace. Já jsem se v letech 2017 a 2018 umístil na druhém a třetím místě jako Osobnost roku, v roce 2020 jsem byl vyhlášen Osobností roku 2020.

Příležitostně mentoruji ve StartupYardu, JICiCollege, Node5, SeedCamp, a dalších. Dlouhodobě mě zajímají investice do inovativních projektů, technologií a lidí.

Od roku 2016, v rámci Hlídače Státu, aktivně lobuji za efektivní a zdigitalizovaný stát, od června 2018 do listopadu 2019 jsem pomáhal s nastavením a prosazováním konceptu Digitální Česko pro Ministerstvo vnitra ČR (porovnejte s jednou z mých starších verzí, převzato Piráty).

Profesní – nepříliš často updatovaný – životopis najdete na LinkedIn.

Chcete mě kontaktovat?